Rohm Semiconductor SML-020MVTT86
SML-020MVTT86
Part No.:
SML-020MVTT86
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSML-020MVTT86.pdf
Description:
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SML-020
ProductStatus:
Active
Color:
Green, Red
Configuration:
Independent
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
20mcd Green, 6.3mcd Red
LensStyle:
Rectangle with Flat Top
LensSize:
2.30mm x 2.10mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2.2V Green, 2V Red
Current-Test:
20mA Green, 20mA Red
ViewingAngle:
MountingType:
Surface Mount
Wavelength-Dominant:
Wavelength-Peak:
570nm Green, 650nm Red
Features:
Size/Dimension:
3.00mm L x 2.50mm W
Category:
LED Indication - Discrete
Datasheet:
ShinYuaSML-020MVTT86.pdf
1. How to order SML-020MVTT86 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SML-020MVTT86 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SML-020MVTT86?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SML-020MVTT86.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SML-020MVTT86 SML-020PDTT87 SML-020MLTT87 SML-020MLTT86 SML-020MYTT87
Part Number SML-020MVTT86 SML-020PDTT87 SML-020MLTT87 SML-020MLTT86 SML-020MYTT87
Series SML-020 SML-020 SML-020 SML-020 SML-020
ProductStatus Active Active Active Active Active
Color Green, Red Green, Red Green, Red Green, Red Green, Red
Configuration Independent Independent Independent Independent Independent
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
LensSize 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.2V Green, 2V Red 2.2V Green, 2V Red 2.2V Green, 2V Red 2.2V Green, 2V Red 2.2V Green, 2V Red
Current-Test 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red
ViewingAngle - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant - - - - -
Features - - - - -
Size/Dimension 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W