Rohm Semiconductor SML-020PDTT87
SML-020PDTT87
Part No.:
SML-020PDTT87
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSML-020PDTT87.pdf
Description:
LED GREEN/ORANGE CLEAR 1210 SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Series:
SML-020
Color:
Green, Orange
Configuration:
Independent
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
4mcd Green, 10mcd Orange
LensSize:
2.30mm x 2.10mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2.2V Green, 2V Orange
Current-Test:
20mA Green, 20mA Orange
Wavelength-Peak:
555nm Green, 610nm Orange
Features:
Size/Dimension:
3.00mm L x 2.50mm W
Datasheet:
ShinYuaSML-020PDTT87.pdf
1. How to order SML-020PDTT87 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SML-020PDTT87 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SML-020PDTT87?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SML-020PDTT87.
Image SML-020MVTT86 SML-020PDTT87 SML-020MLTT87 SML-020MLTT86 SML-020MYTT87
Part Number SML-020MVTT86 SML-020PDTT87 SML-020MLTT87 SML-020MLTT86 SML-020MYTT87
Series SML-020 SML-020 SML-020 SML-020 SML-020
ProductStatus Active Active Active Active Active
Color Green, Orange Green, Orange Green, Orange Green, Orange Green, Orange
Configuration Independent Independent Independent Independent Independent
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
LensSize 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm 2.30mm x 2.10mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.2V Green, 2V Orange 2.2V Green, 2V Orange 2.2V Green, 2V Orange 2.2V Green, 2V Orange 2.2V Green, 2V Orange
Current-Test 20mA Green, 20mA Orange 20mA Green, 20mA Orange 20mA Green, 20mA Orange 20mA Green, 20mA Orange 20mA Green, 20mA Orange
Features - - - - -
Size/Dimension 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W 3.00mm L x 2.50mm W