Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC22AN-M3/H
SMPC22AN-M3/H
Part No.:
SMPC22AN-M3/H
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
ShinYuaSMPC22AN-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC TO277A
  • Related Categories
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
42.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)