Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC24AN-M3/I
SMPC24AN-M3/I
Part No.:
SMPC24AN-M3/I
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
ShinYuaSMPC24AN-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC TO277A
  • Related Categories
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
38.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)