Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC48AN-M3/I
SMPC48AN-M3/I
Part No.:
SMPC48AN-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMPC48AN-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC TO277A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
19.4A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)