Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC60AN-M3/I
SMPC60AN-M3/I
Part No.:
SMPC60AN-M3/I
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
ShinYuaSMPC60AN-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC TO277A
  • Related Categories
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.5A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)