Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC75AN-M3/I
SMPC75AN-M3/I
Part No.:
SMPC75AN-M3/I
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
ShinYuaSMPC75AN-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC TO277A
  • Related Categories
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12.4A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)