Celduc Inc. SOB665300
SOB665300
Part No.:
SOB665300
Manufacturer:
Celduc Inc.
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaSOB665300.pdf
Description:
SSR 2X50A/600VAC/2 CTRL 10-30VDC
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Series:
okpac®
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
10 ~ 30VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 600 V
LoadCurrent:
50 A
On-StateResistance(Max):
7.5 mOhms
TerminationStyle:
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaSOB665300.pdf
1. How to order SOB665300 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SOB665300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SOB665300?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SOB665300.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SOB665300 pin diagram, SOB665300 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Celduc Inc. Celduc Inc. Celduc Inc. Celduc Inc. Celduc Inc.
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Box Box Box Box Box
Series okpac® okpac® okpac® okpac® okpac®
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 10 ~ 30VDC 10 ~ 30VDC 10 ~ 30VDC 10 ~ 30VDC 10 ~ 30VDC
Voltage-Load 24 V ~ 600 V 24 V ~ 600 V 24 V ~ 600 V 24 V ~ 600 V 24 V ~ 600 V
LoadCurrent 50 A 50 A 50 A 50 A 50 A
On-StateResistance(Max) 7.5 mOhms 7.5 mOhms 7.5 mOhms 7.5 mOhms 7.5 mOhms