Antenova SRF2I019-100
SRF2I019-100
Part No.:
SRF2I019-100
Manufacturer:
Antenova
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRF2I019-100.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ/915MHZ FLAT PATCH
Packaging:
Bulk
Series:
Montana
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
868MHz, 915MHz
FrequencyRange:
863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz
AntennaType:
Flat Patch
NumberofBands:
2
VSWR:
1.7
ReturnLoss:
-11dB
Gain:
1.9dBi
Power-Max:
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
IngressProtection:
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.006 (0.15mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaSRF2I019-100.pdf
1. How to order SRF2I019-100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF2I019-100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF2I019-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF2I019-100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF2I019-100 SRF2I019-150 SRF2I019-200
Part Number SRF2I019-100 SRF2I019-150 SRF2I019-200
Manufacturer Antenova Antenova Antenova
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series Montana Montana Montana
ProductStatus Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM General ISM General ISM
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 868MHz, 915MHz 868MHz, 915MHz 868MHz, 915MHz
FrequencyRange 863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz 863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz 863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz
AntennaType Flat Patch Flat Patch Flat Patch
NumberofBands 2 2 2
VSWR 1.7 1.7 1.7
ReturnLoss -11dB -11dB -11dB
Gain 1.9dBi 1.9dBi 1.9dBi
Power-Max - - -
Features Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1 U.FL (UMCC), IPEX MHF1 U.FL (UMCC), IPEX MHF1
IngressProtection - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm)