Bourns Inc. SRF3216A-102Y
SRF3216A-102Y
Part No.:
SRF3216A-102Y
Datasheet:
ShinYuaSRF3216A-102Y.pdf
Description:
CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
Series:
SRF3216A
FilterType:
Signal Line
Impedance@Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
230mA
DCResistance(DCR)(Max):
1Ohm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.087 (2.20mm)