Bourns Inc. SRF3216A-222Y
SRF3216A-222Y
Part No.:
SRF3216A-222Y
Datasheet:
ShinYuaSRF3216A-222Y.pdf
Description:
CMC 200MA 2LN 2.2 KOHM AEC-Q200
Series:
SRF3216A
FilterType:
Signal Line
Impedance@Frequency:
2.2 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
200mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.2Ohm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.087 (2.20mm)
Datasheet:
ShinYuaSRF3216A-222Y.pdf
1. How to order SRF3216A-222Y on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF3216A-222Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF3216A-222Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF3216A-222Y.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF3216A-222Y SRF3216A-601Y SRF3216A-261Y SRF3216A-161Y SRF3216A-221Y
Part Number SRF3216A-222Y SRF3216A-601Y SRF3216A-261Y SRF3216A-161Y SRF3216A-221Y
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series SRF3216A SRF3216A SRF3216A SRF3216A SRF3216A
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
DCResistance(DCR)(Max) 1.2Ohm 1.2Ohm 1.2Ohm 1.2Ohm 1.2Ohm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)