Bourns Inc. SRF3216A-261Y
SRF3216A-261Y
Part No.:
SRF3216A-261Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRF3216A-261Y.pdf
Description:
CMC 300MA 2LN 260OHM SMD AECQ200
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF3216A
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
260 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
300mA
DCResistance(DCR)(Max):
500mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.087 (2.20mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaSRF3216A-261Y.pdf
1. How to order SRF3216A-261Y on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF3216A-261Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF3216A-261Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF3216A-261Y.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF3216A-222Y SRF3216A-601Y SRF3216A-261Y SRF3216A-161Y SRF3216A-221Y
Part Number SRF3216A-222Y SRF3216A-601Y SRF3216A-261Y SRF3216A-161Y SRF3216A-221Y
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series SRF3216A SRF3216A SRF3216A SRF3216A SRF3216A
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 260 Ohms @ 100 MHz 260 Ohms @ 100 MHz 260 Ohms @ 100 MHz 260 Ohms @ 100 MHz 260 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
DCResistance(DCR)(Max) 500mOhm 500mOhm 500mOhm 500mOhm 500mOhm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)