Antenova SRFI068H-100
SRFI068H-100
Part No.:
SRFI068H-100
Manufacturer:
Antenova
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRFI068H-100.pdf
Description:
FERA HORIZONTAL ISM ANTENNA+100M
Packaging:
Bulk
Series:
FlexiiANT®
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
General ISM
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
915MHz
FrequencyRange:
902MHz ~ 928MHz
AntennaType:
PCB Trace
NumberofBands:
1
VSWR:
1.4
ReturnLoss:
-15dB
Gain:
0.7dBi
Power-Max:
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
IngressProtection:
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.006 (0.15mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaSRFI068H-100.pdf
1. How to order SRFI068H-100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRFI068H-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRFI068H-100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRFI068H-100.
Image SRFI068V-100 SRFI028-100 SRFL061-150 SRFI068H-100 SRFI068H-150
Part Number SRFI068V-100 SRFI028-100 SRFL061-150 SRFI068H-100 SRFI068H-150
Manufacturer Antenova Antenova Antenova Antenova Antenova
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FlexiiANT® FlexiiANT® FlexiiANT® FlexiiANT® FlexiiANT®
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM General ISM General ISM General ISM General ISM
FrequencyGroup UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz) UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band) 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz
FrequencyRange 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz 902MHz ~ 928MHz
AntennaType PCB Trace PCB Trace PCB Trace PCB Trace PCB Trace
NumberofBands 1 1 1 1 1
VSWR 1.4 1.4 1.4 1.4 1.4
ReturnLoss -15dB -15dB -15dB -15dB -15dB
Gain 0.7dBi 0.7dBi 0.7dBi 0.7dBi 0.7dBi
Power-Max - - - - -
Features Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm
IngressProtection - - - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm)