Antenova SRFL061-150
SRFL061-150
Part No.:
SRFL061-150
Manufacturer:
Antenova
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaSRFL061-150.pdf
Description:
LUTOSA LTE ANTENNA+150MM CABLE
Packaging:
Bulk
Series:
FlexiiANT®
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
Cellular
FrequencyGroup:
Wide Band
Frequency(Center/Band):
657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz
FrequencyRange:
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz
AntennaType:
Flat Patch
NumberofBands:
8
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
-4.2dBi, -3.2dBi, -2.3dBi, -2.2dBi, -2.1dBi, -1.8dBi, -1.9dBi, -2.2dBi
Power-Max:
Features:
Cable - 150mm
Termination:
IPEX MHF
IngressProtection:
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.006 (0.15mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaSRFL061-150.pdf
1. How to order SRFL061-150 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRFL061-150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRFL061-150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRFL061-150.
Image SRFI068V-100 SRFI028-100 SRFL061-150 SRFI068H-100 SRFI068H-150
Part Number SRFI068V-100 SRFI028-100 SRFL061-150 SRFI068H-100 SRFI068H-150
Manufacturer Antenova Antenova Antenova Antenova Antenova
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FlexiiANT® FlexiiANT® FlexiiANT® FlexiiANT® FlexiiANT®
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard Cellular Cellular Cellular Cellular Cellular
FrequencyGroup Wide Band Wide Band Wide Band Wide Band Wide Band
Frequency(Center/Band) 657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz 657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz 657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz 657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz 657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.47GHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz
FrequencyRange 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.42GHz ~ 1.52GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz
AntennaType Flat Patch Flat Patch Flat Patch Flat Patch Flat Patch
NumberofBands 8 8 8 8 8
ReturnLoss - - - - -
Power-Max - - - - -
Features Cable - 150mm Cable - 150mm Cable - 150mm Cable - 150mm Cable - 150mm
Termination IPEX MHF IPEX MHF IPEX MHF IPEX MHF IPEX MHF
IngressProtection - - - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm) 0.006 (0.15mm)