KEMET SS17HB-R03300
SS17HB-R03300
Part No.:
SS17HB-R03300
Manufacturer:
KEMET
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSS17HB-R03300.pdf
Description:
CMC 30MH 300MA 2LN TH
Packaging:
Tray
Series:
SS
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
30 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
300mA
DCResistance(DCR)(Max):
2.6Ohm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 120°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.787 L x 0.703 W (20.00mm x 17.85mm)
Height(Max):
0.543 (13.80mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaSS17HB-R03300.pdf
1. How to order SS17HB-R03300 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SS17HB-R03300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SS17HB-R03300?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SS17HB-R03300.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SS11VL-17024 SS11VL-R06270 SS11VL-R04520 SS17HB-R03300 SS28H-R25080-CH
Part Number SS11VL-17024 SS11VL-R06270 SS11VL-R04520 SS17HB-R03300 SS28H-R25080-CH
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series SS SS SS SS SS
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 30 mH @ 1 kHz 30 mH @ 1 kHz 30 mH @ 1 kHz 30 mH @ 1 kHz 30 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max) 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
DCResistance(DCR)(Max) 2.6Ohm 2.6Ohm 2.6Ohm 2.6Ohm 2.6Ohm
VoltageRating-DC - - - - -
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
OperatingTemperature -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.787 L x 0.703 W (20.00mm x 17.85mm) 0.787 L x 0.703 W (20.00mm x 17.85mm) 0.787 L x 0.703 W (20.00mm x 17.85mm) 0.787 L x 0.703 W (20.00mm x 17.85mm) 0.787 L x 0.703 W (20.00mm x 17.85mm)
Height(Max) 0.543 (13.80mm) 0.543 (13.80mm) 0.543 (13.80mm) 0.543 (13.80mm) 0.543 (13.80mm)