KEMET SS28H-R25080-CH
SS28H-R25080-CH
Part No.:
SS28H-R25080-CH
Manufacturer:
KEMET
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSS28H-R25080-CH.pdf
Description:
CMC 8MH 2.5A 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
SS
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
8 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
2.5A
DCResistance(DCR)(Max):
160mOhm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 120°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.181 L x 1.181 W (30.00mm x 30.00mm)
Height(Max):
0.965 (24.50mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaSS28H-R25080-CH.pdf
1. How to order SS28H-R25080-CH on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SS28H-R25080-CH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SS28H-R25080-CH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SS11VL-17024 SS11VL-R06270 SS11VL-R04520 SS17HB-R03300 SS28H-R25080-CH
Part Number SS11VL-17024 SS11VL-R06270 SS11VL-R04520 SS17HB-R03300 SS28H-R25080-CH
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SS SS SS SS SS
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 8 mH @ 1 kHz 8 mH @ 1 kHz 8 mH @ 1 kHz 8 mH @ 1 kHz 8 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
DCResistance(DCR)(Max) 160mOhm 160mOhm 160mOhm 160mOhm 160mOhm
VoltageRating-DC - - - - -
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
OperatingTemperature -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.181 L x 1.181 W (30.00mm x 30.00mm) 1.181 L x 1.181 W (30.00mm x 30.00mm) 1.181 L x 1.181 W (30.00mm x 30.00mm) 1.181 L x 1.181 W (30.00mm x 30.00mm) 1.181 L x 1.181 W (30.00mm x 30.00mm)
Height(Max) 0.965 (24.50mm) 0.965 (24.50mm) 0.965 (24.50mm) 0.965 (24.50mm) 0.965 (24.50mm)