Littelfuse Inc. ST1R020B
ST1R020B
Part No.:
ST1R020B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaST1R020B.pdf
Description:
ICL 1 OHM 15% 20A 30.5MM
Packaging:
Bulk
Series:
ST
ProductStatus:
Active
R@25°C:
1 Ohms
Tolerance:
±15%
Current-SteadyStateMax:
20 A
R@Current:
15 mOhms
Diameter:
1.201 (30.50mm)
LeadSpacing:
0.310 (7.87mm)