Littelfuse Inc. ST30002B
ST30002B
Part No.:
ST30002B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaST30002B.pdf
Description:
ICL 30 OHM 20% 2A 13.97MM
Packaging:
Bulk
Series:
ST
ProductStatus:
Active
R@25°C:
30 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
2 A
R@Current:
700 mOhms
Diameter:
0.550 (13.97mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)