Littelfuse Inc. ST33001B
ST33001B
Part No.:
ST33001B
Datasheet:
ShinYuaST33001B.pdf
Description:
ICL 33 OHM 20% 1A 13.97MM
Active
R@25°C:
33 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
1 A
R@Current:
1.075 Ohms
Diameter:
0.550 (13.97mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)