Littelfuse Inc. ST33001C
ST33001C
Part No.:
ST33001C
Datasheet:
ShinYuaST33001C.pdf
Description:
ICL 33 OHM 20% 1.5A 15.24MM
Active
R@25°C:
33 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
1.5 A
R@Current:
740 mOhms
Diameter:
0.600 (15.24mm)
LeadSpacing:
0.300 (7.62mm)