Littelfuse Inc. ST4R005B
ST4R005B
Part No.:
ST4R005B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaST4R005B.pdf
Description:
ICL 4 OHM 20% 5A 16.51MM
Packaging:
Bulk
Series:
ST
ProductStatus:
Active
R@25°C:
4 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
5 A
R@Current:
110 mOhms
Diameter:
0.650 (16.51mm)
LeadSpacing:
0.300 (7.62mm)