Littelfuse Inc. ST5R014B
ST5R014B
Part No.:
ST5R014B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
ShinYuaST5R014B.pdf
Description:
ICL 5 OHM 20% 14A 37.47MM
Packaging:
Bulk
Series:
ST
ProductStatus:
Active
R@25°C:
5 Ohms
Tolerance:
±20%
Current-SteadyStateMax:
14 A
R@Current:
60 mOhms
Diameter:
1.475 (37.47mm)
LeadSpacing:
0.300 (7.62mm)