STMicroelectronics STPS30H100CW
STPS30H100CW
Part No.:
STPS30H100CW
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-247-3
Datasheet:
ShinYuaSTPS30H100CW.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
15A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
800 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
5 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction:
-40°C ~ 175°C