STMicroelectronics STPS60L45CW
STPS60L45CW
Part No.:
STPS60L45CW
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-247-3
Datasheet:
ShinYuaSTPS60L45CW.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247-3
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
45 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
30A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
550 mV @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
1.5 mA @ 45 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)