KYOCERA AVX TAAA104K035G
TAAA104K035G
Part No.:
TAAA104K035G
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaTAAA104K035G.pdf
Description:
CAP TANT 0.1UF 10% 35V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TAA
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm)
Height-Seated(Max):
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
A
Ratings:
Features:
Wet Tantalum
Category:
Tantalum Capacitors
Datasheet:
ShinYuaTAAA104K035G.pdf
1. How to order TAAA104K035G on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TAAA104K035G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TAAA104K035G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TAAA104K035G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TAAA104K035G TAAA104K050G TAAA105K035G TAAA105K050G TAAA105M035G
Part Number TAAA104K035G TAAA104K050G TAAA105K035G TAAA105K050G TAAA105M035G
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TAA TAA TAA TAA TAA
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm) 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm) 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm) 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm) 0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm)