KYOCERA AVX TAAA107K020G
TAAA107K020G
Part No.:
TAAA107K020G
Datasheet:
ShinYuaTAAA107K020G.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm)