KYOCERA AVX TAAA475K010G
TAAA475K010G
Part No.:
TAAA475K010G
Datasheet:
ShinYuaTAAA475K010G.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.142 Dia x 0.283 L (3.60mm x 7.20mm)