KYOCERA AVX TAAC226K035G
TAAC226K035G
Part No.:
TAAC226K035G
Datasheet:
ShinYuaTAAC226K035G.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 Dia x 0.681 L (7.50mm x 17.30mm)