Major League Electronics TBR-06-197-02-GR-LF
TBR-06-197-02-GR-LF
Part No.:
TBR-06-197-02-GR-LF
Manufacturer:
Major League Electronics
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
ShinYuaTBR-06-197-02-GR-LF.pdf
Description:
TERMINAL BLOCK RISING CLAMP
Packaging:
Bulk
Series:
TBR-06-197
RoHS:
RoHS
Color:
Green
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Features:
Wire Gauge:
14-26 AWG
Part Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Number of Levels:
1
Wire Termination:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Mating Orientation:
Vertical with Board
Positions Per Level:
2
Category:
Datasheet:
ShinYuaTBR-06-197-02-GR-LF.pdf
1. How to order TBR-06-197-02-GR-LF on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TBR-06-197-02-GR-LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TBR-06-197-02-GR-LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TBR-06-197-02-GR-LF
Part Number TBR-06-197-02-GR-LF
Manufacturer Major League Electronics
Packaging Bulk
Series TBR-06-197
RoHS RoHS
Color Green
Pitch 0.197" (5.00mm)
Current 10 A
Voltage 300 V