OptiFuse TMR-200MA
TMR-200MA
Part No.:
TMR-200MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTMR-200MA.pdf
Description:
THRU HOLE FUSE, TIME DELAY 200MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
TMR
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
200 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Radial, Can, Vertical
MeltingI²t:
50A