OptiFuse TMS-200MA
TMS-200MA
Part No.:
TMS-200MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTMS-200MA.pdf
Description:
THRU HOLE FUSE, TIME DELAY 200MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
TMS
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
200 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Radial, Can, Vertical
MeltingI²t:
50A
ApprovalAgency:
0.1
OperatingTemperature:
cULus
Color:
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaTMS-200MA.pdf
1. How to order TMS-200MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TMS-200MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TMS-200MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TMS-200MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TMS-200MA pin diagram, TMS-200MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TMS-1.6A TMS-1A TMS-5A TMS-2A TMS-4A
Part Number TMS-1.6A TMS-1A TMS-5A TMS-2A TMS-4A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TMS TMS TMS TMS TMS
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
CurrentRating(Amps) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A