OptiFuse TPK-R-500MA
TPK-R-500MA
Part No.:
TPK-R-500MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTPK-R-500MA.pdf
Description:
CLASS M FUSE, TIME DELAY 500MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
TPK-R
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
500 mA
VoltageRating-AC:
600 V
VoltageRating-DC:
300 V
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)