OptiFuse TPK-R-600MA
TPK-R-600MA
Part No.:
TPK-R-600MA
Datasheet:
ShinYuaTPK-R-600MA.pdf
Description:
CLASS M FUSE, TIME DELAY 600MA
CurrentRating(Amps):
600 mA
VoltageRating-AC:
600 V
VoltageRating-DC:
300 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)