OptiFuse TPK-R-750MA
TPK-R-750MA
Part No.:
TPK-R-750MA
Datasheet:
ShinYuaTPK-R-750MA.pdf
Description:
CLASS M FUSE, TIME DELAY 750MA
CurrentRating(Amps):
750 mA
VoltageRating-AC:
600 V
VoltageRating-DC:
300 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)