Eaton - Electronics Division TR2-S505-V-12-R
TR2-S505-V-12-R
Part No.:
TR2-S505-V-12-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTR2-S505-V-12-R.pdf
Description:
FUSE CERAMIC 12A 250V 5X20MM
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
S505
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
12 A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm (Axial)