Silicon Labs TS3003ITD1033
TS3003ITD1033
Part No.:
TS3003ITD1033
Manufacturer:
Silicon Labs
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
10-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaTS3003ITD1033.pdf
Description:
IC OSCILLATOR/TIMER 10TDFN
  • Related Categories
Package/Case:
10-WFDFN Exposed Pad
Packaging:
Strip
Series:
NanoWatt Analog™
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Oscillator, Silicon
Count:
Frequency:
10kHz ~ 300kHz
Voltage-Supply:
1.55V ~ 5.25V
Current-Supply:
4.5 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Category:
Datasheet:
ShinYuaTS3003ITD1033.pdf
1. How to order TS3003ITD1033 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TS3003ITD1033 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TS3003ITD1033?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TS3003ITD1033.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TS3001ITD822 TS3001ITD822T TS3002ITD822 TS3002ITD822T TS3003ITD1033
Part Number TS3001ITD822 TS3001ITD822T TS3002ITD822 TS3002ITD822T TS3003ITD1033
Manufacturer Silicon Labs Silicon Labs Silicon Labs Silicon Labs Silicon Labs
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series NanoWatt Analog™ NanoWatt Analog™ NanoWatt Analog™ NanoWatt Analog™ NanoWatt Analog™
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Count - - - - -
Frequency 10kHz ~ 300kHz 10kHz ~ 300kHz 10kHz ~ 300kHz 10kHz ~ 300kHz 10kHz ~ 300kHz
Voltage-Supply 1.55V ~ 5.25V 1.55V ~ 5.25V 1.55V ~ 5.25V 1.55V ~ 5.25V 1.55V ~ 5.25V
Current-Supply 4.5 µA 4.5 µA 4.5 µA 4.5 µA 4.5 µA
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C