Silicon Labs TS3006ITD833
TS3006ITD833
Part No.:
TS3006ITD833
Manufacturer:
Silicon Labs
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaTS3006ITD833.pdf
Description:
IC OSCILLATOR/TIMER 8TDFN
  • Related Categories
Package/Case:
8-WDFN Exposed Pad
Packaging:
Strip
Series:
NanoWatt Analog™
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Oscillator, Silicon
Count:
Frequency:
9kHz ~ 300kHz
Voltage-Supply:
1.55V ~ 5.25V
Current-Supply:
2.7 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C