OptiFuse TSC-315MA
TSC-315MA
Part No.:
TSC-315MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTSC-315MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (UL), SLOW 315MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
TSC
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps):
315 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
100A
ApprovalAgency:
0.5257
OperatingTemperature:
CSA, cULus, KC
Color:
-55°C ~ 125°C
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaTSC-315MA.pdf
1. How to order TSC-315MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TSC-315MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSC-315MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSC-315MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TSC-315MA pin diagram, TSC-315MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSC-2.5A TSC-8A TSC-1.6A TSC-7A TSC-1.5A
Part Number TSC-2.5A TSC-8A TSC-1.6A TSC-7A TSC-1.5A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TSC TSC TSC TSC TSC
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 315 mA 315 mA 315 mA 315 mA 315 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 100A 100A 100A 100A 100A
ApprovalAgency 0.5257 0.5257 0.5257 0.5257 0.5257
OperatingTemperature CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC CSA, cULus, KC
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C