OptiFuse TSD-100MA
TSD-100MA
Part No.:
TSD-100MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTSD-100MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (IEC), SLOW 100MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
TSD
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps):
100 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
0.0223
OperatingTemperature:
CCC, CE
Color:
-55°C ~ 125°C
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaTSD-100MA.pdf
1. How to order TSD-100MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TSD-100MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSD-100MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSD-100MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TSD-100MA pin diagram, TSD-100MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSD-4A TSD-3.15A TSD-2.5A TSD-5A TSD-1.6A
Part Number TSD-4A TSD-3.15A TSD-2.5A TSD-5A TSD-1.6A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TSD TSD TSD TSD TSD
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 0.0223 0.0223 0.0223 0.0223 0.0223
OperatingTemperature CCC, CE CCC, CE CCC, CE CCC, CE CCC, CE
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C