OptiFuse TSD-200MA
TSD-200MA
Part No.:
TSD-200MA
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaTSD-200MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (IEC), SLOW 200MA
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
TSD
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps):
200 mA
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
ResponseTime:
Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
0.1628
OperatingTemperature:
BSI, CCC, CE, CSA, cURus, IMQ, KC, SEMKO, VDE
Color:
-55°C ~ 125°C
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaTSD-200MA.pdf
1. How to order TSD-200MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TSD-200MA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSD-200MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSD-200MA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TSD-200MA pin diagram, TSD-200MA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TSD-4A TSD-3.15A TSD-2.5A TSD-5A TSD-1.6A
Part Number TSD-4A TSD-3.15A TSD-2.5A TSD-5A TSD-1.6A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TSD TSD TSD TSD TSD
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass Cartridge, Glass
CurrentRating(Amps) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 0.1628 0.1628 0.1628 0.1628 0.1628
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C