OptiFuse TSD-400MA
TSD-400MA
Part No.:
TSD-400MA
Datasheet:
ShinYuaTSD-400MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (IEC), SLOW 400MA
CurrentRating(Amps):
400 mA
VoltageRating-AC:
250 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
0.7968
Color:
-55°C ~ 125°C
Datasheet:
ShinYuaTSD-400MA.pdf
1. How to order TSD-400MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TSD-400MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSD-400MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSD-400MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as TSD-400MA pin diagram, TSD-400MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 0.7968 0.7968 0.7968 0.7968 0.7968
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C