OptiFuse TSD-630MA
TSD-630MA
Part No.:
TSD-630MA
Datasheet:
ShinYuaTSD-630MA.pdf
Description:
GLASS - 5X20MM (IEC), SLOW 630MA
CurrentRating(Amps):
630 mA
VoltageRating-AC:
250 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5mm x 20mm
MeltingI²t:
35A
ApprovalAgency:
1.583
Color:
-55°C ~ 125°C
Datasheet:
ShinYuaTSD-630MA.pdf
1. How to order TSD-630MA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TSD-630MA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSD-630MA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSD-630MA.
7.How to contact us to get technical supports, such as TSD-630MA pin diagram, TSD-630MA datasheet?
CurrentRating(Amps) 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm 5mm x 20mm
MeltingI²t 35A 35A 35A 35A 35A
ApprovalAgency 1.583 1.583 1.583 1.583 1.583
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C