Comchip Technology TV02W161B-HF
TV02W161B-HF
Part No.:
TV02W161B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
ShinYuaTV02W161B-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC SOD123
  • Related Categories
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
160V
Voltage-Breakdown(Min):
178V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
259V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
770mA
Power-PeakPulse:
200W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)