Comchip Technology TV04A201J-G
TV04A201J-G
Part No.:
TV04A201J-G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ShinYuaTV04A201J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC SMA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
200V
Voltage-Breakdown(Min):
224V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
324V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.23A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)