Comchip Technology TV06B141J-G
TV06B141J-G
Part No.:
TV06B141J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B141J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
140V
Voltage-Breakdown(Min):
155V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
226.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.65A
Power-PeakPulse:
600W