Comchip Technology TV06B151J-G
TV06B151J-G
Part No.:
TV06B151J-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaTV06B151J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.47A
Power-PeakPulse:
600W