Comchip Technology TV06B161J-G
TV06B161J-G
Part No.:
TV06B161J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B161J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
160V
Voltage-Breakdown(Min):
178V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
259V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.32A
Power-PeakPulse:
600W