Comchip Technology TV06B181J-G
TV06B181J-G
Part No.:
TV06B181J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B181J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.06A
Power-PeakPulse:
600W