Comchip Technology TV06B300J-G
TV06B300J-G
Part No.:
TV06B300J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B300J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12.4A
Power-PeakPulse:
600W