Comchip Technology TV06B330J-G
TV06B330J-G
Part No.:
TV06B330J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B330J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.26A
Power-PeakPulse:
600W